Za małe buty. Jak je rozciągnąć?

ZA MAŁE BUTY. JAK JE ROZCIĄGNĄĆ?

Byłaś w sklepie, znalazłaś idealne obuwie. Piękne, doskonałe szycie, wspaniały kolor. Ostatnia para, koniecznie musisz je mieć. Idziesz stanowczym krokiem do kasy. Wracasz do domu, zakładasz i nagle okazuje się, że buty są za małe. Co teraz? Nie oddasz ich, przecież właśnie takie Ci się marzyły. Pomyślmy nad rozwiązaniem tego problemu. Może istnieje jakieś wyjście z tej przykrej sytuacji, może uda się zmienić ich rozmiar. Jak je rozciągnąć? Poniżej znajdziesz kilka skutecznych i sprawdzonych przez nas sposobów. Przeczytaj i spróbuj!
Za małe buty. Jak je rozciągnąć?

Pierwszą, najbardziej znaną, a przede wszystkich najłatwiejszą metodą jest tzw. rozchodzenie. Niestety źle wpływa na nasze stopy, jednak często warto zmusić się, pochodzić kilka godzin, by zaraz potem cieszyć się obuwiem. Jednak my mamy do zaoferowania rozbudowaną wersję tego sposobu. Mokre skarpetki. Tak, dobrze czytasz. To właśnie one mają czynić cuda. Przed próbą zmiany rozmiaru, załóż wilgotne skarpetki. Woda pomoże z za ciasnymi butami, a dodatkowo skróci czas rozciągania.

Jeśli nie możesz poświęcić swojego czasu na spacerowanie po domu, jesteś zajęta pracą, obowiązkami proponujemy inne, podobne rozwiązanie. Wypełnij swoje buty dużą ilością zwilżonych papierowych ręczników i pozostaw na dobę.

Możesz zaryzykować i zalać obuwie na 10 sekund wrzątkiem, jednak tylko wtedy, gdy jest wykonane z naturalnej skóry! W innym przypadku ulegnie nieodwracalnemu zniszczeniu.

PAMIĘTAJ!
Po każdym eksperymentowaniu z wodą dokładnie osusz obuwie. Przyda Ci się do tego tworzywo, którym często buty są wypełniane w sklepach, jeśli niestety takiego nie posiadasz, dobrze sprawdzi się gazetowy papier. Upewnij się tylko, czy nie ma tuszu, ponieważ w spotkaniu z wilgocią może pofarbować obuwie.

Żaden z powyższych sposobów nie spełnił twoich oczekiwań w stu procentach? Udaj się do specjalisty. Szewc poradzi sobie z twoim problemem. Posiada mnóstwo specyfików i preparatów, dzięki którym obuwie ulega skutecznemu rozciągnięciu. Ponadto ma do dyspozycji prawidła wykonane z różnych tworzyw, które są najskuteczniejszą metodą. Odpowiednio dostosowują się do kształtu obuwia. Często są wyposażone w nakładki korygujące, dzięki czemu wzmacniają efekt działania. Zmieniają długość, szerokość i zdecydowanie pomagają dopasować się do rozmiaru stopy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *